Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...
 date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...
 Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic
 Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri
 

Digi Online.

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
5401 replies to this topic

#5383
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,741
  • Înscris: 15.06.2004

Vizualizare mesajAlinMarius11, pe 13 mai 2024 - 16:47, a scris:

Eu făceam mișto! Mi se pare ciudat dacă te uiți pe telefon indiferent de provider de semnal tot funcționează. Sunt curios chrome cast cu digi online cu net de la Vodafone hotspot?
Telefonul e "mobil" - se presupuen ca nu ai tot timpul semnal de la ei.
TV-ul e fix.
Si, atentie - aplicatiile sunt diferite.

#5384
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,819
  • Înscris: 21.08.2008
Mama are la tara servicii fixe de la Digi, eu folosesc contul fi pentru a accesa Digi Online. Merge pe laptop/telefon și cu net de la Vodafone.
Am incercat prin Chromecast atasat unui tv sa accesez Digi Online cu net de la Vodafone și nu merge, spune că trebuie net de la Digi.

#5385
AlinMarius11

AlinMarius11

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 27.03.2024
Eu în principiu întrebam pentru ca voiam să scot un TV pe terasă, și nu știu cat net pot să dau din router până acolo, când e o linie, când e pe minim la telefon și nu știu chromecast cat prinde încă pentru ca nu l-am cumparat. Așa mă gândeam ca mai dau hotspot de la telefon :) just in case.

#5386
cralin

cralin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 18.09.2020

View PostAlinMarius11, on 14 mai 2024 - 14:45, said:

Eu în principiu întrebam pentru ca voiam să scot un TV pe terasă, și nu știu cat net pot să dau din router până acolo, când e o linie, când e pe minim la telefon și nu știu chromecast cat prinde încă pentru ca nu l-am cumparat. Așa mă gândeam ca mai dau hotspot de la telefon Posted Image just in case.

Si corent tot Wireless veri sa-i dai la TV-ul ala ?
Trage o sirma din router pina la TV ca oricum trebuie sa-i tragi si sirma de corent la TV-ul ala.

Edited by cralin, 14 May 2024 - 17:53.


#5387
AlinMarius11

AlinMarius11

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 27.03.2024
E corent sefu acolo ca am si becuri si prize si nu prea am pereti deci corent se gaseste.

#5388
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,741
  • Înscris: 15.06.2004
Mai e si posibilitatea de un extender wi-fi...

#5389
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,819
  • Înscris: 21.08.2008
Care o fi ratiunea de nu pot proiecta (de fapt pot dar nu se vede) continutul DigiOnline pe ecranul unui TV?
Nici la alti provideri nu pot proiecta, nici HBO Max nu merge (se vede doar subtitrarea).
In cazul Digi am intalnit o chestie si mai urata, nu poti vedea prin Chromecast decat daca ai si net Digi.
Desi TV sunt smart (vai de capul lor, doar cu numele sunt smart), doar Netflix este preinstalat, nimic din ce am mentionat nu merge instalat si era tare bine daca mergea vizionat continutul de la aplicatiile amintite. Stiu, merge cu laptop si cablu HDMI insa nelamurirea mea e despre continutul acestor 3 aplicatii care nu poate fi proiectat. Laptopurile la fel, nu pot proiecta...

#5390
idna

idna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 06.01.2008
Nu mi-o lua în nume de rău dar tu nu ești client (eu așa înțeleg), și după ce că ceva tot merge (cu un un alt furnizor/Vodafone), tu ești supărat că de ce nu merge tot. Așa au fost gândite, să nu meargă (rațiunea este probabil de natură comercială/economică, tehnic nu ar fi o problemă). Ai mai multe variante la dispoziție, una ai amintit-o chiar tu (dispozitiv conectat via HDMI / eu am un Intel NUC, ca idee, laptopul e prea mare, nu poate fi ascuns). Cineva a amintit ideea unui server (Open)VPN. Aici putem avea sub-variante, fie direct pe un router, fie o altă cutiuță (varianta mea, am mai legat la ea și un tuner DVB-C), iar la tine ceva pe post de client (încă o cutiuță / poți folosi chiar laptopul, client VPN pe cablu, apoi el mai departe server prin wireless / teoretic merge chiar Chromecast drept client, am încercat personal, însă e greu de folosit, trebuie mouse cu aplicația oficială OpenVPN / pe vremuri găsisem procedură de root inclusiv pentru TV-ul Samsung ceva mai vechi, mergea relativ bine și acolo clientul OpenVPN). Nu în ultimul rând, ar mai fi și varianta abonării la Digi (tu știi mai bine aici).

Edited by idna, 18 May 2024 - 09:47.


#5391
maximov

maximov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 16.05.2008
Buna dimineața. Aveti idee de ce nu imi funcționează Digi Online pe un televizor Samsung Smart, imi da eroare ca trebuie sa fiu abonat la un pachet de televiziune. Am pachetul digital cu extraoptiunile HBO si DigiFilm active. Daca ma loghez pe telefon sau laptop, imi functioneaza perfect. Eu chiar nu inteleg.

#5392
Daniel1122

Daniel1122

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 10.03.2023
Da un telefon la digi. Ei sigur stiu care e problema.

#5393
RFL

RFL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 10.12.2018
Pt Digi Online, actual DigiTV, aplicația pt televizoare, îți trebuie net fix de la Digi în locația respectiva.

#5394
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,029
  • Înscris: 02.08.2020

Vizualizare mesajmaximov, pe 26 mai 2024 - 08:40, a scris:

Buna dimineața. Aveti idee de ce nu imi funcționează Digi Online pe un televizor Samsung Smart, imi da eroare ca trebuie sa fiu abonat la un pachet de televiziune. Am pachetul digital cu extraoptiunile HBO si DigiFilm active. Daca ma loghez pe telefon sau laptop, imi functioneaza perfect. Eu chiar nu inteleg.
Dacă ai internet de la Digi, e posibil să fie din cauză că ai deja conectate mai mult de 5 dispozitive în contul DigiOnline.
Intră în contul tău şi verifică "Dispozitive conectate", Digi are prostul obicei de a-ți înregistra acelaşi dispozitiv de mai multe ori şi dacă nu ştergi manual de acolo, nu te mai poți conecta şi cu alt dispozitiv.

#5395
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,819
  • Înscris: 21.08.2008

Vizualizare mesajidna, pe 18 mai 2024 - 09:46, a scris:

...
Nici o problema.
Eu nu sunt abonat Digi dar mama este si eu folosesc contul ei pentru a vedea continutul DigiOnline. Nu am nevoie sa ma abonez si eu, sunt abonat Vodafone si cu un Chromecast atasat oricarui tv, pot sa vad orice e pe telefon.
Ideea era alta: de ce mie, abonat al tuturor serviciilor (fixe si mobile) Vodafone, nu imi dai voie sa proiectez ecranul de pe telefon atunci cand sunt in aplicatia mobila Vodafone TV, desi am acces la toate canalele pe TV? Se consuma?
Pot vedea continutul pe orice dispozitiv (laptop, PC) dar nu pot proiecta. Ei bine, cu un Chromecast atasat unui tv, merge orice din orice retea, indiferent de furnizorul de internet.

#5396
maximov

maximov

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 16.05.2008
Pentru Digi Online pe Smart TV trebuie se pare sa existe si servicii de net si tv de la Digi. Eu aveam contul digi de la o alta locatie unde era numai cablu. Si degeaba incercam sa conectez la cealaltă locatie cu net si cablu. Ma interesa mai mult pentru extraoptiunile pe care le aveam la locatia doar cu cablu, ca sa le pot vizualiza la cealaltă locație cu net si cablu. Se pare ca nu merge asa.

#5397
calin4002

calin4002

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 13.02.2018
Si voi aveti probleme  cu aplicatia Digionline? La mine se blocheaza dupa 12 secunde cand accesez sectiunea inregistrari.

#5398
Daniel1122

Daniel1122

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 10.03.2023
Si la mine 11 secunde.

#5399
sags

sags

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,085
  • Înscris: 24.04.2013
Exista cumva replay/ catch-up, in versiunea de aplicatie pentru Android, pe TVR1 HD?

(Intreb in avans fiindca unde ar fi nevoie e mai dificil de instalat aplicatia. Trebuie sideload pe un device cu Google TV ca nu gaseste aplicatia in magazin, probabil si un mouse preferabil bluetooth - pe care nu il am - pentru a putea interactiona mai decent cu ea ca daca nu e facuta pentru tv atunci probabil nu merge doar cu telecomanda.)

#5400
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,741
  • Înscris: 15.06.2004
Pai ar trebui sa apara, daca ai cont de Romania pe Google TV in store.
Cu sideload e buba, ca depinde de unde iei aplicatia - ai nevoie de una pentru Google TV. Aia ptr telefon de principiu ar merge pusa, dar va trebui sa intorci TV-ul la 90 de grade ca sa navighezi prin meniuri :D

Si aia de TV merge fara probleme doar cu telecomanda, a doar ptr TV-ur i a fost facuta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate